Bariérové poťahy Pristine na vankúše

Bariérové obliečky  Pristine nepriepustné pre alergény

Bariérové obliečky Pristine® Stop Alergii predstavujú technologicky najvyspelejšie a najúčinnejšie riešenie ochrany pred roztočmi a ich alergénmi na našom trhu. Materiál Pristine® 66457, vyvinutý špeciálne pre potreby alergikov, je utkaný patentovaným postupom z veľmi jemných vláken polyesteru. Pravidelná mikroskopická veľkosť medzier medzi vláknami spoľahlivo zabraňuje prieniku roztočových alergénov, ale zároveň zaručuje maximálnu priepustnosť pre pot a vodné pary. Obliečky Pristine® preto ponúkajú ideálnu kombináciu nepriepustnosti pre alergény a príjemných vlastností pre užívanie. Sú jemné, tvárne a mäkké a vďaka priedušnosti pre molekuly potu, vody a pár umožňujú dokonalé dýchanie povrchu tela a zaručujú maximálne pohodlie a hygienu pri spaní.

 

Poťah Pristine na vankúš 40x40 cm 15,00 € Kúpiť
Poťah Pristine na vankúš 60x40 cm 15,00 € Kúpiť
Poťah Pristine na vankúš 70x50 cm 17,00 € Kúpiť
Poťah Pristine na vankúš 80x80 cm 20,00 € Kúpiť
Poťah Pristine na vankúš 90x70 cm 20,00 € Kúpiť

Prečo kúpiť Prečo nekúpiť
  • Materiál Pristine 66457 najvyššej kvality
  • Najúčinnejšia protiroztočová ochrana
  • Atest a odporúčanie SZÚ ČR
  • Príjemné užívateľské vlastnosti
  • Vysoký komfort a hygiena lôžka
  • Dlhá záruka účinnosti
  • Vyššia jednorazová investícia
 

Ochrana pred roztočmi sa začína v spálni

Najzávažnejším zdrojom roztočových alergénov v byte je spálňa a predovšetkým lôžko, ktoré je v dôsledku vhodnej vlhkosti, teploty a dostatku potravy v podobe šupín z ľudskej kože doslova ideálnou liahňou roztočov a zároveň bohatou zásobárňou najrôznejších alergénov. Vzhľadom na množstvo času stráveného v spálni a tesnému kontaktu s alergénmi v lôžku je preto nevyhnutné venovať maximálnu pozornosť predovšetkým účinnému ošetreniu lôžka.

 

Bariérové obliečky: nevyhnutné opatrenie proti roztočom

Jediným spoľalhivým spôsobom, ako zabrániť šíreniu alergénov z lôžka do okolia a ich prenikaniu dýchacím ústrojenstvom a pokožkou je používať tzv. bariérové obliečky, nepriestupné pre roztoče a ich alergény. Tieto špeciálne protialergické poťahy, ktoré sa používajú na vankúše, prikrývky a matrace, účinne znižujú množstvo vdychovaného alergénu z lôžka a zabraňujú tak kumulácii roztočových alergénov v byte, ako aj hromadeniu alergénov mačiek, psov a plesní v lôžku. Bariérové obliečky nepriestupné pre alergény odporúčajú medzinárodné i slovenské lekárske inštitúcie ako základné opatrenie proti roztočom pri astme, alergickej nádche a atopickom ekzéme.
 

Povlaky Pristine

Bariérové obliečky Pristine® spoľahlivo zabraňujú prieniku roztočov a ich alergénov z lôžka k pacientovi.

 

Protiroztočové obliečky Pristine: pohodlná a spoľalhivá ochrana pred roztočmi

Protiroztočové bariérové obliečky Pristine® Stop Alergii spĺňajú všetky požiadavky na zaistenie kvalitnej a efektívnej protiroztočovej ochrany lôžka. Tkanina Pristine® 66457, z ktorej sú obliečky ušité, je utkaná patentovaným postupom z veľmi jemných mikrovlákien polyesteru. Pravidelná mikroskopická veľkosť medzier medzi vláknami preukázateľne zadržuje častice o veľkosti najmenších roztočových alergénov (Atest SZÚ ČR č. 174310, Ex100869). Po povlečení vankúša, periny a matraca sa preto alergény nemôžu uvoľňovať z lôžka do okolia, optimálne volená veľkosť medzier medzi vláknami však zároveň zaručuje maximálnu priestupnosť pre pot a vodné pary. Bariérové obliečky Pristine® Stop Alergii tak ponúkajú ideálnu kombináciu nepriestupnosti pre alergény a príjemných používateľských vlastností. Sú jemné, tvárne a mäkké a nerušia komfort pri spaní, pretože vďaka priedušnosti pre molekuly potu, vody a pár umožňujú dokonalé dýchanie povrchu tela a odparovanie vodných pár. Tak zaručujú výrazne vyššie pohodlie a lepšiu hygienu pri spaní než ostatné typy bariérových obliečok. V súčasnosti predstavujú najúčinnejšie a technologicky najvyspelejšie riešenie na našom trhu, ktoré ponúka vďaka modernému patentovanému postupu výroby vynikajúce parametre bariérovej ochrany pred roztočmi, vysoký komfort pri spaní a veľmi dlhú záruku nepriepustnosti pre roztočové alergény.
 

Ochranná známka Pristine

Ochranná známka Pristine® je vlastníctvom spoločnosti Precision Fabrics Group, Inc.

 

Materiál Pristine 66457

Mikrovláknová tkanina Pristine® 66457 sa vyrába v USA, kde je patentovaná ako výrobok spoločnosti Precision Fabrics Group, Inc., U.S. patent No. 6,277,770 a 7,290,381. Bola testovaná na mnohých lekárskych fakultách a odborných pracoviskách, vždy s rovnakým záverom: Pristine® je účinná bariéra pre prach, roztoče bytového prachu a ich alergény, ktoré môžu spôsobovať alergické symptómy u pacientov trpiacich na astmu, zápaly nosnej sliznice a s tým spojené dýchacie ťažkosti.

 

Garancia kvality protiroztočových poťahov Pristine Stop Alergii

Profesionálne technické prevedenie obliečok Pristine® Stop Alergii spĺňa požiadavky certifikačného programu výrobcu tkaniny Pristine®, ktorý zaručuje, že vynikajúce ochranné vlastnosti materiálu Pristine 66457 nie sú znehodnotené neodborným spracovaním, nevhodným či nekvalitným ušitím, použitím nekvalitných zipsov apod. Naše vlastné špeciálne riešenie krytia zipsu naviac maximálne zabraňuje aj prípadnému prenikaniu roztočov a ich alergénov cez zips. Presná špecifikácia použitého materiálu Pristine 66457 aj predĺženej desaťročnej záruky je samozrejmosťou.

 

Účinnosť overená v Českej republike

Z hľadiska nepriestupnosti pre roztočové alergény boli obliečky Pristine® Stop Alergii testované v Štátnom zdravotnom ústave v Prahe. Atest č. 174310, Ex100869, ktorý bol na obliečky vystavený, ich nepriepustnosť časticiam vo veľkosti najmenších roztočových alergénov potvrdzuje a odporúča použitie tkaniny Pristine® 66457 „na využitie na poťahy vankúšov, pokrývok a matracov v prostredí osôb alergických na roztočové alergény“.
 

Struktura Pristine

Dokonale pravidelná štruktúra mikrovláknovej tkaniny Pristine® pri menšom a väčšom mikroskopickom zväčšení.

 

Bariérové obliečky Pristine: jednoduché použitie i údržba, okamžitá účinnosť

Protiroztočové bariérové obliečky Pristine® Stop Alergii zabraňujú prieniku alergénov z zabraňujú prenikaniu alergénov z akýchkoľvek lôžkovín, ktoré do nich uzatvoríte. Svoje súčasné prikrývky, matrace a pod. preto nemusíte likvidovať, pretože po uzavretí do týchto špeciálnych obliečok dosiahnete rovnaký účinok, ako v prípade zakúpenia celkom nového lôžka neosídleného roztočovou populáciou, a to navyše trvale, bez toho, aby ste ho museli každých 14 dní prať, vymrazovať či chemicky ošetrovať. Tu je navyše potrebné upozorniť na to, že ošetrovanie samotnej prikrývky a vankúša praním je nevyhovujúce. Tento postup totiž vynecháva matrac, ktorý ako jeden z hlavných zdrojov roztočových alergénov v byte stačí sám o sebe domáce prostredie spoľahlivo zamoriť.

 

Desaťročná záruka účinnej protiroztočovej ochrany

Technológia výroby materiálu Pristine® 66457 zaručuje jeho veľmi vysokú životnosť. Na obliečky Pristine® Stop Alergii sa vzťahuje desaťročná záruka na nepriepustnosť pre alergény, pri správnom zaobchádzaní však vydrží podstatne dlhšie – prinajmenšom tak dlho ako matrace, vankúše a prikrývky, ktoré do nich uzavriete.