Protiroztočové bariérové poťahy Pulmanova

Bariérové obliečky Pulmanova

Bariérové obliečky Pulmanova® ponúkajú primerané parametre protiroztočovej bariérovej ochrany za priaznivú cenu. Tieto obliečky sú vyrobené zo špeciálnej viacvrstvovej tkaniny - priedušná vnútorná vrstva obliečok z vláken termoplastu (polyolefín) zabraňuje prenikaniu mikroskopických častíc s veľkosťou roztočových alergénov, vonkajšia vrstva zaisťuje odolnosť obliečok. Obliečky sú priedušné pre pot a vodné pary, preto nemajú závažnejší vplyv na klimatické podmienky v lôžku pri spaní. Účinnosť obliečok Pulmanova® bola úspešne testovaná v zahraničí. Na bariérové obliečky Pulmanova® sa vzťahuje päťročná záruka na nepriepustnosť pre alergény. Pre ich zakúpenie hovorí uspokojivá kvalita a cenová dostupnosť.

 

Povlak Pulmanova na polštář 80x80 cm 24,00 € Kúpiť
Povlak Pulmanova na polštář 50x70cm 23,00 € Kúpiť
Povlak Pulmanova na přikrývku, 200x135 cm 87,00 € Kúpiť
Povlak Pulmanova na dětskou přikrývku, 135x100 cm 79,00 € Kúpiť
Povlak Pulmanova na matraci, 200x90x20 cm 112,00 € Kúpiť
Povlak Pulmanova na dětskou matraci, 140x70x12 cm 87,00 € Kúpiť
Dvoudílná sada povlaků Pulmanova (polštář+ přikrývka) 107,00 € Kúpiť
Dvoudílná sada povlaků Pulmanova dětská (polštář + přikrývka) 96,00 € Kúpiť
Třídílná sada Pulmanova 80x80, 135x200, 200x90x20 179,00 € Kúpiť
Třídílná sada Pulmanova dětská 50x70, 135x100, 140x70x12 149,00 € Kúpiť

Prečo kúpiť Prečo nekúpiť
  • Prijateľné protiroztočové parametre
  • Bariérový typ ochrany za priaznivú cenu
  • Účinnosť úspešne testovaná v zahraničí
  • Päťročná záruka
  • Nižšia priedušnosť pre pot a vodné pary
  • Nižší stupeň elasticity a pohodlia v lôžku
 

Prečo bariérové obliečky

Protiroztočové bariérové obliečky všeobecne predstavujú nevyhnutné základné opatrenie pre osoby trpiace či ohrozené alergiou na roztoče. Ich použitie zabraňuje kontaktu s roztočmi a účinne zamedzuje kontamináciu lôžka roztočovými alergénmi.

 

Obliečky Pulmanova: protiroztočová ochrana na vstupnej úrovni

Bariérové obliečky Pulmanova® ponúkajú základnú protiroztočovú ochranu lôžka za dostupnú cenu. Ide o tzv. polaminované bariérové obliečky. Sú vyrobené viacvrstvovou technológiou s využitím vnútornej vrstvy zo špeciálneho termoplastu (polyolefín), ktorá vďaka veľkosti otvorov menšej ako 1 mikrón zaisťuje spoľahlivú nepriepustnosť obliečok pre roztočové alergény, vonkajšia vrstva z lisovanej tkaniny zase zaisťuje jeho mechanickú pevnosť. Membrána zo špeciálneho plastu smeruje k vankúšu, pokrývke alebo matracu, strana s lisovanou tkaninou smeruje von, teda k bežným obliečkam, ktoré sa cez tieto obliečky používajú.

  Struktura materiálu povlaků Pulmanova

Dostatočná priedušnosť

Hoci sú bariérové obliečky Pulmanova vyrábané vývojovo staršou viacvrstvovou technológiou, ide o obliečky perspirabilné, teda priedušné pre pot a vodné pary, a preto nemajú závažnejší vplyv na klimatické podmienky v lôžku pri spaní. Obliečky Pulmanova® sa vyrábajú v Nemecku, kde bola zároveň úspešne testovaná ich účinnosť.

 

Jednoduché používanie

Obliečky sú vybavené zipsom, na vankúše, pokrývky a matrace sa navlečú zvyčajným spôsobom. Cez obliečky Pulmanova je nutné použiť bežnú posteľnú bielizeň, ktorú je vhodné prať s periódou 1-2 týždne pri teplote aspoň 60 °C, a obliečky Pulmanova ponechať na lôžku dlhšie. Optimálna perióda prania je 2x ročne, perieme v práčke opäť na 60 °C.

 

Päťročná záruka, priaznivá cena

Na obliečky Pulmanova sa vzťahuje päťročná záruka na nepriepustnosť pre alergény pri dodržaní odporúčaného spôsobu použitia. Obliečky ponúkajú primerané parametre najmä z hľadiska nepriepustnosti pre roztočové alergény. Je možné ich preto odporúčať zákazníkom, ktorí pri výbere vychádzajú predovšetkým z nadobúdacej ceny, ale aj ako vhodné doplnkové vybavenie napr. na chalupy, na cesty a pod.